על פי המסורת ההינדואית, הוודות אינן אנושיות, אין להן התחלה ולא סוף, ולא נוצרו על ידי אדם. בדיוק על הנקודה הזו, התעוררה המחלוקת בין ההינדואיזם לבין הבודהיזם והג'ייניזם. הוודות נחשבות לבסיס של כל התורה-פילוסופיה ההודית. המילה וודה, בסנסקריט, משמעותה ידע/חכמה, ומקורה במילה היוונית eidenai   שמשמעותה- לדעת.
 
רק מעט ידוע על מקורו ההיסטורי של ההינדואיזם מכיוון שראשיתו לפני ההיסטוריה הכתובה. ההינדואיזם התפתח מדתם של הארים, הדראווידיים וההראפניים, עמים שחיו בתת היבשת ההודית והפיצו אמונות, מנהגים, ומבנים חברתיים בקרב קהילות עמק האינדוס. האינטראקציה בין הארים לעמי עמק האינדוס ולתרבות הדרווידאידית (השלטת כיום בהודו), בישרה על ראשיתו של תהליך התפתחות רוחנית שממנו נבעו זרמים שונים זה מזה. בהמשך היו על ההינדואיזם השפעות עזות של הבודהיזם והג'ייניזם. זו אחת הדתות הבודדות שאין לה תאריך התחלה ידוע ואין דמות המזוהה כמייסד הדת.
התרומה הארית להתפתחות ההינדואיזם באה לידי ביטוי בראש ובראשונה בוודות. השפה הארית התפתחה והייתה לשפת הסנסקריט העיקרית של ההינדואיזם האורתודוקסי. כתבי הקודש של ההינדואיזם, הוודות, הועלו על הכתב רק אחרי אלפי שנים של העברה בעל פה מאב לבן וממורה לתלמיד. הוודות הו יצירותיה הקדומות ביותר של ספרות הודו, ולדעת חוקרים רבים הן גם היצירות הראשונות והטקסטים הדתיים העתיקים ביותר הידועים בהיסטוריה האנושית. חוקרים הודים סבורים כי נתחברו בין השנים 4000-10000 לפנ"הס ואילו חוקרים מארצות המערב טוענים שנתהוו ב 1500 לפנ"הס. על פי המסורת ההינדית, הוודות נאספו והועלו על הכתב על ידי חכם ששמו וייאסה- המאסף.
 
על פי המסורת ההינדואית, הוודות אינן אנושיות, אין להן התחלה ולא סוף, ולא נוצרו על ידי אדם. בדיוק על הנקודה הזו, התעוררה המחלוקת בין ההינדואיזם לבין הבודהיזם והג'ייניזם. הוודות נחשבות לבסיס של כל התורה-פילוסופיה ההודית. המילה וודה, בסנסקריט, משמעותה ידע/חכמה, ומקורה במילה היוונית eidenai   שמשמעותה- לדעת.  הוודות הן למעשה אסופה של המנונים, שירים וסיפורים המוקדשים לאלים, לפולחני האלים, אשר מבטאות את החוויה הרוחנית בעזרת רגש ודמיון. אלה מזמורי הארים הקדמונים לאלים הראשונים. תוכנם תפילות ומזמורים וכן חוקים, דיני הקרבת קורבנות, מזמורי תהילה למידות טובות, דברי תוכחה, הוראות לטקסי חתונות ולוויות, דרכי התנהגות בין איש לאשתו ועוד. יש בהם גם זכר למלחמות האריים. ההינדים האמינו שהוודות ניתנו בידי האלים.
המנונים ומזמורים רבים בוודות עוסקים בדרכים ובפעילויות של טרנספורמציה מעולם המציאות אל מצב תודעה אחר, רחב יותר.
 
המטרה המרכזית של הדת/ הפילוסופיה/ התרבות ההודית , היא שחרור מהעולם החומרי, ממצבנו הנוכחי, ומעבר אל מצב קיום אחר, טוב יותר, ולחלוטין לא מוכר לנו. מאחר והשחרור הוא למצב לא ידוע ולא מוכר, לא מכבירים במילים על מצב זה, ולכן עיקר הדיון הוא במצב הקיום הנוכחי, והדרך לשחרור ממנו- הנירוונה.

yourmap

אפשרויות הגעה

תחבורה ציבורית
20 , 172, 3, 43, 271, 71, 89, 189, 289, נקודת עצירה בשדרות קוגל 7 (שדרות קוגל/הלוחמים/יד לבנים) 
87, 2, 4, 143, נקודת עצירה בסוקולוב 70 (סוקולוב/חנקין) ובסוקולוב 57 (סוקולוב/חנקין).
מנקודות העצירה יש כ 5 דק' הליכה לסטודיו.

ברכב 

נווטו לשנקר 19. אכן בעית חניה קלה תיתכן. חניה אפשר למצוא כבר על שד' י-ם 3 דק' הליכה מהפינה, או ממש בתחילת רחוב שנקר. ואופציה נוספת אם באים מקוגל ליד לבנים פונים בגלעד ימינה וממשיכים עד הסוף יש רחבת חניה. משם עולים רגלית לשנקר.

 

מוזמנים ליצור קשר: 052-2239632