ישנן שיטות שונות לתרגול היוגה הפיזית. אשטנגה ויניאסה היא אחת מהן ונחשבת לאחת השיטות הפופולאריות ברחבי העולם. הרצף השיטתי בתרגול בשילוב נשימה מבוקרת, מקנה לשיעור קצב דינאמי ומאתגר. דרך התרגול מפתח המתרגל מודעות לגופו, טיפוח היציבה, שיפור הגמישות, הסיבולת והבריאות הגופנית. הריכוז עולה ומקבל משמעות בחיי היום יום...

ישנן שיטות שונות לתרגול היוגה הפיזית - האת'ה יוגה ( Hatha yoga ).

בכל שיטות האת'ה יוגה האסאנות זהות, אך אופן ושיטת הלימוד/תרגול משתנה.

 

האשטנגה ויניאסה הינה הטכניקה הדינאמית של היוגה. רצף תנוחות היוגה- אסאנות, בנוי בסדר מאורגן המאפשר למתרגל להכיר וללמוד את הסדרה הראשונה הבסיסית והחשובה יותר, כך יוכל בעתיד לתרגל באופן עצמאי. הרצף השיטתי בתרגול, בשילוב נשימה מבוקרת וספורה, מקנה לשיעור קצב דינאמי ומאתגר. דרך הסדרה הראשונה של האשטנגה ויניאסה יוגה מפתח המתרגל מודעות אל גופו, טיפוח היציבה, שיפור הגמישות ובריאות גופנית. המודעות לריכוז עולה והצורך בהכרת תודעה רגועה ויציבה מקבלת משמעות בחיי היום יום. 

 

מי שנחשף לתרגול זה שם לב לתנועתיות ולזרימה המאפיינים את התרגול, לצליל השולט של נשימת האוג´אי ולחום הנוצר בזמן התרגול. חום זה מעודד הזעה אשר מנקה ומטהר את הגוף ומערכותיו מרעלים, מעצים את התארכות השרירים הגמישות והסיבולת. "האש הפנימית" שנוצרת מעודדת חילוף חומרים ופועלת גם במישור המנטאלי, מצלילה את התודעה ומשחררת ממתחים.

מטרת התרגול בשיטת אשטאנגה ויניאסה יוגה היא איזון ושילוב של תרפיה ופיתוח יכולת גופנית, טיהור פנימי וחיצוני פיזי ומנטאלי, המאפשר תחושת רוגע, שביעות רצון והכנה לחיי היום-יום.

 
 

4 עקרונות חשובים מאפיינים את תרגול האשטנגה ויניאסה יוגה:

 

באנדות - נעילות, וויסות האנרגיה הפנימית.

מולה באנדהה - קבוצות שרירי רצפת אגן : נאספים ומורמים מעלה בתוך חלל האגן. נעילה זו מחזקת ושומרת על איברי האגן.

אודיאנה באנדהה - הרחב הבטני : נאסף לאחור לעבר עמוד השדרה ומעלה לכיוון הסרעפת. נעילה זו שומרת על איברי הבטן ולחץ תוך בטני תקין.

ג'אלאנדהארה באנדהה - גרון, עורף. הסנטר נאסף אחורה אל העורף ונח בשקע שבין עצמות הבריח, בקצה עצם החזה. לומדים לשלוט בבאנדהה זו דרך סרוונגאסאנא (עמידת נר) והוריאציות שלה.

הקשר בין שלושת נעילות אלו הוא כמייצבות את עמוד השדרה ומחזיקות את איברי הגוף הפנימיים במקומם ושומרות על תיפקודם התקין. 

 

פראניאמה - כוח החיים, שליטה בנשימה.

נשימת אוג'אי- הריאות מתרחבות בצורה מירבית והחזה מתנפח כמו חזהו של כובש גא. זוהי נשימה חזית בה שריר הסרעפת והשרירים הבין צלעיים מקבלים דגש בתהליך הנשימה. להבדיל מנשימה יוגית מלאה בה שרירי הבטן מהווים חלק מהפעולה.

 

ויניאסה פרושה "לשים כל דבר במקום באופן מסודר".

הויניאסה מסמלת את הזרימה בתרגול היוגה. הויניאסה היא המעבר בין כל אסאנה לאסאנה תוך תשומת דגש על מעבר זורם המלווה ע"י הנשימה. היא החיבור שבין הבאנדהה והנשימה, היא החיבור בין הנשימה לתנועה, היא ברכת השמש הראשונה. הסינכרון בין כל העקרונות יוצר את הויניאסה, ואז נוצרת העיקביות שבתרגול. 

 

דרישטי- הינו נקודת הריכוז אליה פונה המבט בזמן שהייה באסאנה.

במהלך התרגול אנו זקוקים למיקוד המבט על מנת שלא תוסח דעתנו מן העשיה שבתרגול. שימוש בנקודות הפוקוס- הדרישטי, מעלה את רמת הריכוז, מייצב את התודעה/מחשבה, מחזק את הראייה הפנימית, מעצים את המודעות פנימה ומרגיע פיזית ונפשית.

 

 

yourmap

אפשרויות הגעה

תחבורה ציבורית
20 , 172, 3, 43, 271, 71, 89, 189, 289, נקודת עצירה בשדרות קוגל 7 (שדרות קוגל/הלוחמים/יד לבנים) 
87, 2, 4, 143, נקודת עצירה בסוקולוב 70 (סוקולוב/חנקין) ובסוקולוב 57 (סוקולוב/חנקין).
מנקודות העצירה יש כ 5 דק' הליכה לסטודיו.

ברכב 

נווטו לשנקר 19. אכן בעית חניה קלה תיתכן. חניה אפשר למצוא כבר על שד' י-ם 3 דק' הליכה מהפינה, או ממש בתחילת רחוב שנקר. ואופציה נוספת אם באים מקוגל ליד לבנים פונים בגלעד ימינה וממשיכים עד הסוף יש רחבת חניה. משם עולים רגלית לשנקר.

 

מוזמנים ליצור קשר: 052-2239632