היוגה היא אסכולת חשיבה אחת מתוך 6 אסכולות חשיבה הודיות קלאסיות שונות הנקראות דראשנות. הדראשנות התהוו מתוך הוודות, יצירותיה הקדומות ביותר של ספרות הודו. היוגה המוכרת היום הינה הטכניקה המבוססת על התנסות וחוויה. היא נוגעת במורכבות האדם כמכלול של גוף, נשימה, מחשבה - רגש...

 

קצת היסטוריה ופילוסופיה...

היוגה היא אסכולת חשיבה אחת מתוך 6 אסכולות חשיבה הודיות קלאסיות שונות, הנקראות דראשנות. הדראשנות התהוו במהלך האלף הראשון לפנ"הס. והן צמחו מתוך הוודות- יצירותיה הקדומות ביותר של ספרות הודו ולדעת חוקרים הם גם היצירות הראשונות בהיסטוריה האנושית.

היוגה המוכרת היום היא היוגה סוטרה של פטאנג'אלי. היא שואפת למיקוד פנימי ושליטה בחושים, ונוגעת במורכבות האדם כמכלול של: גוף, נשׁימה, מחשבה- רגש. היא מתוארת כריכוז התודעה ומבוססת על התנסות וחוויה אישית.

 

היוגה קיבלה משמעויות רבות ושונות במהלך המאות שחלפו.  במקור המילה יוגה בסנסקריט נגזרה מהמילה יוגם שפירושה-לרתום בעול. מקור של המילה באנגלית היא "yoke"  ובלטינית "iugum", שמשמעותן "לחבר", או "לאחד", אשר שני מונחים אלה שונים במהותם. היוגה קיבל את המשמעויות של פעולה, נשיאה בעול, רתימה והתחייבות, חיבור ואיחוד.

 

המילה דראשנה נגזרת מהשורש דריש בסנסקריט, שפירושו "לראות". לכן דרשנה פירושה "מראֶה", "נקודת מבט" או "דרך ראייה מסוימת". נוכל להבין זאת ע"י כך שנדמיין מראה שבעזרתה נוכל להביט אל מרחב גופנו, מבפנים ומבחוץ. היוגה מזמינה את האדם ליצור שינוי ע"י ראית נקודת מבט חדשה, אל עצמו והחוצה.

 

משמעות נוספת היא "להשיג את מה שהיה בלתי ניתן להשגה". כאשר יש דבר שכרגע איננו יכולים לעשותו, אך נמצא את האמצעי לממש את הרצון הזה, צעד זה הוא יוגה.

 

ובנוסף, משמעות היוגה היא "לקשור את חוטי התודעה יחדיו". הפניית מחשבותינו אל כל פעולה אותה אנו רוצים לבצע לפני שאנו מתחילים בעבודה עצמה. ברגע שהחוטים המנטאליים האלה מתחברים יחד ויוצרים כוונה, אנו מוכנים להתחיל בעבודה הפיזית.

 

יוגה משמעותה לפעול כך שכל תשומת הלב שלנו מופנית אל הפעילות שבה אנו עוסקים. היוגה מלמדת אותנו להיות נוכחים בכאן ועכשיו - נוכחים באמת -בכל רגע. היתרון בתשומת הלב המלאה הוא שאנו מבצעים כל פעולה טוב יותר, ובאותו זמן גם מודעים לעצמנו ולמרחב שסביבנו. יש לנו את האפשרות לשקול את פעולותינו מחדש, וכך להימנע מטעויות, הרגלים ומחזרה על פעולות ללא מחשבה ולהפוך כל רגע לחדש.

 

אפשרויות רבות להבנת משמעות המילה יוגה. שורשי היוגה מקורם בחשיבה ההודית, אך תוכנה הוא כלל עולמי. 

בחוכמתה ובפשטותה תורמת היוגה לאדם ומזמינה ליצור שינוי.

 

yourmap

אפשרויות הגעה

תחבורה ציבורית
20 , 172, 3, 43, 271, 71, 89, 189, 289, נקודת עצירה בשדרות קוגל 7 (שדרות קוגל/הלוחמים/יד לבנים) 
87, 2, 4, 143, נקודת עצירה בסוקולוב 70 (סוקולוב/חנקין) ובסוקולוב 57 (סוקולוב/חנקין).
מנקודות העצירה יש כ 5 דק' הליכה לסטודיו.

ברכב 

נווטו לשנקר 19. אכן בעית חניה קלה תיתכן. חניה אפשר למצוא כבר על שד' י-ם 3 דק' הליכה מהפינה, או ממש בתחילת רחוב שנקר. ואופציה נוספת אם באים מקוגל ליד לבנים פונים בגלעד ימינה וממשיכים עד הסוף יש רחבת חניה. משם עולים רגלית לשנקר.

 

מוזמנים ליצור קשר: 052-2239632